Rynek ubezpieczeń przeszedł w trakcie pandemii rewolucję.

1 czerwca, 2021 0 przez admin
Pandemia koronawirusa, jaka objęła w 2020 roku niemal cały świat, wielu pokazała, jak bardzo życie jest nieprzewidywalne. Miliony zarażeń na świecie, a co za tym idzie również powikłań po chorobie całkowicie zmieniły spokojne funkcjonowanie całego społeczeństwa. Na powyższe zmiany obojętnym nie mógł pozostać rynek ubezpieczeń, który ciągle stara się wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich osób. O wszystkim, co się na tym rynku dzieje, z jakimi trudnościami musi sobie radzić a także jak do tego podchodzi, pisze Tygodnik Ubezpieczeniowy.
To tygodnik specjalistyczny przeznaczony głównie dla osób, które zajmują się ubezpieczeniami. Zajrzeć do niego jednakże dobrze jest nie tylko wtedy, gdy w tej gałęzi pracujemy. Przecież ubezpieczenia to taki temat, który dotyczy każdego człowieka, bez względu na status społeczny, wiek czy kolor skóry. Rynek ubezpieczeń przeszedł w trakcie pandemii wirusa wielką rewolucję. Gdybyśmy tak zajrzeli do bilansu za rok poprzedni, moglibyśmy zobaczyć, iż zyski ubezpieczycieli znacznie spadły. Wpływ na to miało dużo czynników, w tym również znacznie zwiększona

śmiertelność związana właśnie z szalejącym wirusem. Nie on jeden sprawił jednakże, że ludzie o wiele częściej chcieli wypłacać odszkodowania. Z danych , które zostały przekazane przez Polską Izbę Ubezpieczeń dowiadujemy się, iż znacząco ostatnio zwiększyła się ilość domowych wypadków a także wypadków komunikacyjnych. Jaki z tego wniosek? Przede wszystkim taki, iż ubezpieczenie od zachorowań nie jest jedynym, jakie warto posiadać.

 

Bardzo dobrze jest mieć również kupione ubezpieczenie NNW, bo wypadki chodzą po ludziach. Wspominając o NNW, nie możemy ominąć kwestii tak zwanych ubezpieczeń szkolnych. Te ubezpieczenia opierają się na nieco innych zasadach, niż prywatne ubezpieczenia. Tutaj składka jest znacznie niższa a opłacamy ją jedynie raz. A naprawdę warto ją opłacić. Bo choć w ostatnim roku szkolnym dzieci pracowały przede wszystkim w domach, i tak były objęte ubezpieczeniem. Ubezpieczenie Szkolne NNW nie dotyczy jedynie sytuacji, jakie wydarzyły się w szkole. Dziecko objęte takim ubezpieczeniem, na pewno może liczyć na finansowe wsparcie również wtedy, kiedy wypadek wydarzył się w mieszkaniu, czy nawet na podwórku. A tam ostatnio dzieciaki bywały prawie że cały czas.

 

Co więcej, jak zostało już wspomniane, liczba wypadków domowych zdecydowanie zwiększyła się w ostatnim roku. Rosnąca ilość wypadków, niełatwy dostęp do fachowej opieki medycznej, czy niezbadana choroba w bardzo wielu przypadkach wymagająca hospitalizacji – wszystko to sprawiło, że branża ubezpieczeń przeżyła w ostatnim roku swoistą rewolucję. I chociaż została ona wywołana przez wybuch epidemii, nie można patrzeć na nią negatywnie. Przeciwnie, pandemia pokazała, iż rynek ubezpieczeń jest elastyczny i doskonale potrafi szybko reagować na zachodzące zmiany. Takie zmiany, które każdy w obecnych czasach doświadczył na sobie.