Adwokat ma obowiązek chronić stronę swojego własnego kontrahenta

20 czerwca, 2021 0 przez admin

Adwokat na podstawie własnej wiedzy i doświadczenia musi chronić spraw swojego własnego kontrahenta. Doskonały adwokat to osoba, która potrafi współodczuwać a także wykazuje zrozumienie dla zaistniałej sytuacji człowieka w potrzebie. Pracownicy każdej kancelariach tego typu są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy adwokackiej.

Każdy adwokat może udzielić nam pomocy w dziedzinachsprawach prawa karnego oraz cywilnego. W wypadku trudnych rozpraw sądowych powinno się zasięgnąć profesjonalnej porady prawnej. Adwokat posiada wiedzę dotyczącą przysługujących klientowi praw, wie jakie konsekwencje pociągną za sobą pewne kroki. Zwróci uwagę, jak należy zachować się w trakcie przesłuchań a także rozpraw. Taka wiedza jest niezwykle pomocna i umożliwia adwokatowi obranie stosownej linii obrony. Porada prawna jest nie tylko potrzebna w sytuacji rozpraw na sali sądowej, z porady można korzystać na przykład w sytuacji podpisywania umów kupna domu czy nieruchomości. Porada prawna pozwala na ominięcie niechcianych konsekwencji prawnych lub ratuje nas przed oszustwem.

Każda kancelaria adwokacka oferuje poradę w różnych sprawach w dziedzinie prawa. Istnieją również kancelarie specjalizujące się w konkretnych gałęziach prawa. Na przykład adwokat rozwody gwarantuje szybkie przeprowadzenie sprawy podziału całego majątku. W sytuacji, w momencie kiedy sąd uzna , że niezbędny jest udział adwokata w sprawie, to istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy adwokata albo radcy prawnego.

Źródło: https://krmp.pl/specjalizacje/odszkodowanie/